Category "Haberler"

24Mar2015

Çankaya Bal Arısı Kids Kreş

Çankaya Kreş, 0-36 ay arası çocukların sabahları evinden alınıp bakımlarının yapıldığı kurumdur. Çocuk bakım evi de denebilir. Türkiye’de kreş ve anaokulu kavramları genel olarak birbiriyle karıştırılmaktadır. Kreş yaşı 0-36 ay arası çocukluk öncesi çağdır. Anaokulu ise 36 aylık ve sonrası çocukluk çağına girenler için açılmış okullardır. Kreşlerde çocukların fiziksel, zihinsel, psiko-sosyal gelişimsel süreçlerini tamamlamalarına yardımcı olmak amacıyla hazırlanmış programlar uygulanır. Kreşlerde bebeklerin sağlık durumları ve  beslenmeleri  rutin olarak kontrol edilir.


24Mar2015

Bal Arısı Kids Kreş ve Gündüz Bakım Evi

Bal Arısı Kids, Ankara’nın Çankaya ilçesinde Balgat’a bağlıdır ve Taurus AVM’ye çok yakındır. Kreş ve gündüz bakım evi olarak geçer ve bununla birlikte farklı yaş gruplarına da yöneliktir. Çocuklarımızın öğrenirken eğlenmelerini sağlıyor ve onlara evindeymiş gibi sıcak ve güvenli bir ortam sağlıyoruz. Kaliteli ve güler yüzlü öğretmen ve personel kadromuzla sizlerin gönül rahatlığıyla çocuklarınızı emanet etmenizi sağlıyoruz.

Çocuklarımız için güvenilir bir ortamda mutluluk dolu bir yuva mutlu başlangıçlar, parlak gelecekler için ailece gelin bu ilk adımı birlikte atalım.


22Mar2015

Kreşler ve Gündüz Bakım Evleri

0-3 yaş arasında bulunan bebek ve çocuklara hitap eden kuruluşlardır ve eğitim kurumu değil sosyal kuruluşlardır. Buralarda eğitim ağırlıklı oyunlar ön planda bulunmaktadır. Kreşler ve gündüz bakım evleri daha çok çalışan anne babaların üzerindeki yükü hafifletmektedir.

Ana okulları

36-72 aylık çocukları ilkokula hazırlamayı amaçlayan yarım gün ya da tam gün eğitim veren resmi ya da özel olarak kurulabilen eğitim kurumlarıdır. Anaokulunun binaları 36-72 aylık olan çocuklara göre düzenlenir. Burada eğitim veren öğretmenler ise bu alanda eğitim alan ya da geçerliliği kabul edilen yerlerden sertifika alan eğitimcilerden seçilmektedir.

Anasınıfları

İlkokul bünyesinde açılan 48-72 aylık çocuklara yarım gün eğitim veren ve binanın yapılmasında okul öncesi çocukların değil ilkokul çocuklarının baz alındığı eğitim kuruluşudur.